Co zabiło serwis myspace?

Czy pamiętacie jeszcze portal myspace? Jeśli tak, to znaczy, że mieliście okazję korzystać z platformy gdy jeszcze istniała. Dziś myspace jest tworem pozbawionym sensu.

Co zabiło Myspace?

Czy był to facebook? Nie koniecznie, tak na prawdę myspace zabił sam myspace. Czyli o błędach podczas tworzenia internetowych sieci social media.

Ale nie tylko Myspace stracił na znaczeniu. Ten sam los również czekał nasze lokalne serwisy jak GaduGadu, Nasza Klasa czy Grono.

Ostatni serwis z listy czyli Grono miało duży potencjał, który niestety został zmarnowany. Poprzez otworzenie grona dla wszystkich (zbyt łatwy dostęp do rejestracji), z elitarnego serwisu dla zaproszonych stał się upadłym portalem (dziś nie istnieje).

Kiedyś wszyscy chcieli być w Gronie, jednak gdy z serwisu “na zaproszenie” powstał zwykły popularny serwis, model biznesowy przestał się sprawdzać. Niestety portal przestał być czymś wyjątkowym.

Rok 2019 oraz lata przyszłe, może być nowym początkiem dla serwisów mniejszych ale “unikalnych”. To również może oznaczać szansę na odbudowanie siły serwisu “myspace” skierowanego dziś głównie do muzyków.

Potrzebna pomoc w biznesie?

Pomagamy małym firmom w rozwoju… [zobacz czym się zajmujemy, gdy nie prowadzimy bloga]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *