Kupiliśmy “kindle” i oszaleliśmy na jego punkcie

Do zakupu ebook readera zabieraliśmy się już od kilkunastu lat. Znajomy posiadał, potem gdzieś widzieliśmy w sklepie i czytaliśmy tu i tam o czytnikach do ebook’ów. Kończyło się na wgrywaniu książek do tableta bo po co nam kolejne urządzenie. Wreszcie jednak kupiliśmy czytnik kindle Paperwhite 4 i oszaleliśmy na jego punkcie.

Nie od dziś się, mówi, że dobry biznesmen powinien czytać minimum jedną książkę w ciągu miesiąca. U nas z braku czasu czy z braku miejsca w bagażu ten odsetek był dużo niższy.

Kindle zmieniło nasze podejście do czytania a jednocześnie pozwoliło oszczędzić miejsce na półkach, mieć więcej niż jedną książkę, ze sobą w podróży no i płacić o 20-30% mniej za każdy zakupiony tom książkowy.

Elektroniczne książki ważą mniej

Czy pakowaliście się kiedyś na wyjazd i mieliście ograniczoną wagę bagażu? Nie jest łatwo zabrać kilka książek do walizki, gdyż zabiorą wam cenne kilogramy. Z ebook readerem, ten problem nie występuje. Urządzenie jest małe i pozwala na zabranie kilku tysięcy książek w wadze ok 230g.

Jeśli czytaliście książki na telefonie lub tablecie, wiecie na jak krótko starcza bateria. Tego problemu nie znajdziecie w readerze. Gdy czytamy 3h dziennie nasz kinle na jednym załadowaniu wytrzyma 2-3 tygodnie. Dodatkowo gdy wyłączymy WiFi oraz wyłączymy oświetlenie ekranu czas baterii może jeszcze się wydłużyć. Super prawda?

Koniec ze zmęczonym wzrokiem od wyświetlacza. Reader nie emituje sam w sobie światła od spodu ekranu. Mamy tu raczej pasywne odtwarzanie treści co poprawia sam komfort czytania. Nasz kindle ma przekątną 6 cali co niestety nie jest dużym ekranem ale szybko się przestawiamy do tego typu wielkości “strony”.

Książka zawsze pod ręką

Teraz możesz czytać wszędzie a książek, które zabierasz ze sobą mogą być tysiące. Tak też wykorzystujemy nasz czytnik. Czy to w przerwie na lunch, pomiędzy spotkaniami, w domu po pracy czy na urlopach delektując się czytaniem i piękną pogodą.

Czytnik sprawi, że czytamy więcej. Oj dużo więcej, niż zwykłą papierową wersję. Po prostu mamy szybki dostęp do treści zawsze tam, gdzie potrzebujemy się odstresować lub chcemy wrócić do ciekawej powieści, którą właśnie kupiliśmy.

Dążenie do minimalizmu

Jeśli myślałeś o minimalizmie w swoim życiu, kindle może pomóc w pozbyciu się stery książek w twoim domu. Gdy już półki uginają się pod ich ciężarem a wciąż nowe pozycje dokupujesz. U nas poskutkowało to “garażową wysprzedażą” tego co mamy. Papier przeszedł do historii.

Może i Tobie, czytnik pozwoli na szybkie i bezproblemowe rozpoczęcie przygody z czytaniem? Już wkrótce przedstawimy darmowe i płatne ebook’i , które warto pobrać na swój czytnik. Może to być kindle a może to być urządzenie innej marki.

Szukasz księgowości dla spółki?

Prowadzisz spółkę? A może chcesz założyć spółkę? Pomyśl już dziś o kompleksowej księgowości dla spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *