Linux dla CEO? Wybór nie jest prosty

Linux jest bardzo ciekawym systemem operacyjnym. Niestety występuje w wielu odmianach zarówno darmowych jak i płatnych. Wybór zależy od Twoich preferencji oraz potrzeb. Dziś opowiemy czemu Linux może być dobrym systemem dla CEO.

Zadaj sobie pytanie czego potrzebujesz?

Na samym początku sprawdź jakie są twoje potrzeby? Czego oczekujesz od systemu operacyjnego? Czy musisz być kompatybilny z systemami Windows lub Mac?

Linux nie jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chcesz być kompatybilny z Windowsem lub Maciem. Jeśli obowiązkowo współpracujesz z innymi osobami używającego Windowsa i pakietu MS Office oraz innych programów pod okienka Linux nie będzie tu przydatny.

Tak samo jeśli wszyscy twoi kontrahenci używają komputerów Apple. Wtedy najlepiej będzie zakupić Mac’a.

Więc napiszę Wam czemu ja wybrałem na jeden z moich laptopów system Linux.

Czemu warto wybrać Linux’a?

 1. Nie potrzebuję drogiego komputera – linux w większości przypadków będzie chodził na każdym komputerze bez problemu. Jeśli masz w szafie starego laptop’a Linux na nim ruszy bez problemów
 2. Mogę pobrać system za darmo – jest wiele wersji Linux’a udostępnianych za darmo. Ściągamy płytę systemową, instalujemy i możemy cieszyć się darmowym systemem operacyjnym.
 3. Bezpieczeństwo jest dla mnie ważne – oj tak, główną zaletą systemu Linux jest jego bezpieczeństwo w stosunku do innych systemów operacyjnych. Tutaj również można się uśmiechnąć do Mac’ów, których system bazuje na Linuxie.
 4. Stabilna praca bez niespodzianek – cenię sobie stabilną pracę z systemem operacyjnym. Linux jest bardzo stabilny i ostatnie 2 lata pracy na tym systemie pokazały jak bardzo można być spokojnym. Praktycznie zawieszenie się systemu czy nagła awaria nie występuje.
 5. Daje mi wszystko czego potrzebuję – w większości korzystam na komputerze z internetu, tworzę dokumenty tekstowe i pracuję na arkuszach kalkulacyjnych. Do tego zastosowania system Linux mi wystarcza w 100%.
 6. Mogę skupić się na robocie – jeśli nie wymagasz “specjalistycznego” oprogramowania do pracy to system jest świetny. Nie ma tu wiele oprogramowania do instalacji, czysty minimalizm w formie pozwalający skupić się na tym co trzeba zrobić, bez dodatkowego rozpraszania!

Linux idealny dla CEO?

A więc czemu CEO powinien wybrać linuxa? Co jest tak świetnego w tym systemie, że może śmiało być używany przez zarząd firmy?

 1. Twoje dane będą bezpieczne
 2. Masz możliwość korzystania z wielu dystrybucji
 3. Nie stracisz pracy przez awarię
 4. Możesz wybrać system 100% darmowy
 5. Brak przerostu formy nad treścią
 6. Stajesz się niezależny od międzynarodowych korporacji
 7. Niewtajemniczona osoba nie będzie umiała skorzystać z twojego komputera

Którą dystrybucję Linuxa Wybrać?

Ha, nie ma tu idealnego rozwiązania dla wszystkich. Każdy, musi znaleźć swój własny “system” spełniający wymagania. Tutaj na szczęście można poszukać, popróbować różnych dystrybucji przed zostaniem na jednej własnej.

Wiesz już od czego zacząć? Może od protestowania…

4 polecane dystrybucje dla początkujących

Zapraszam do testowania systemu Linux może i Wam spodoba się to środowisko pracy. Sporo informacji nt. Linux’a znajdzie tutaj: https://www.linuxvoice.com oraz https://www.linux.pl.

Potrzebna pomoc w biznesie?

Pomagamy małym firmom w rozwoju… [zobacz czym się zajmujemy, gdy nie prowadzimy bloga]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *