Testujemy HP EliteBook Folio G1

HP EliteBook Folio G1 to niedoceniony gracz wagi piórkowej w świecie ultrabook’ów. Przedstawiamy typowo użytkowy test o naszych odczuciach po dwóch tygodniach testowania.

HP EliteBook Folio G1 – Niedoceniony gracz

Wśród lekkich oraz małych laptopów mamy jednego “króla” jest nim DELL XPS 13. Obok niego pojawia się kilka innych modeli wartych uwagi. Niestety Folio G1 nie został hitem sprzedażowym a szkoda. To bardzo udany ultrabook o pasywnym systemie chłodzenia.

Czemu warto wybrać ultrabook’a?

Waga jest tu kluczem zaraz obok wagi również ważne są małe wymiary. Jeśli zabieramy komputer na spotkania biznesowe nie warto nosić torby, która będzie ważyła 3,5-4kg z torbą. To zbyt wiele gdy musimy być mobilni i zawsze gotowi do pracy.

Po pierwszych kilku chwilach w drodze z nowym ultrabook’iem wiedziałem, że komputer zostanie ze mną na dłużej. Lekki, poręczny no i niesamowicie wygodny. Oczywiście aby poznać walor tego mikro laptopa trzeba zabierać go zawsze ze sobą.

Biuro tam gdzie jesteś

Jeszcze pamiętam czasy gdy w 2004 i 2005 roku przesiadywałem praktycznie całe dnie w kawiarnii gdzie było moje “biuro” oraz “miejsce pracy”. To właśnie w kawiarni budowałem swoje pierwsze biznesy internetowe. Zawsze towarzyszyła mi filiżanka, no i 17 calowy laptop którego bateria wystarczała na 1h pracy “jako tako”.

Każdego dnia przemierzałem kilka kilometrów piechotą z torbą wielkich rozmiarów i o wielkiej wadze. No i za każdym razem zastanawiałem się, co by się stało wielkiego gdybym mógł gdzieś porzucić tę niewygodną torbę? Posiadając ultrabook’a nie ma już problemu z wagą oraz nieporęcznymi torbami.

Teraz twój sprzęt może trafić do torby, plecaka czy walizki bez zbędnego powiększania wagi całego bagażu. Folio G1 z ładowarką to około 1,3kg. Czyli nie będzie dla nas ciężarem podróżować komunikacją miejską lub piechotą. Twoja praca jest tam gdzie akurat jesteś Ty no i bez zbędnych kilogramów.

Nie wszystko kolorowe

Niestety schody się zaczynają, gdy musisz działać na sieci LAN lub potrzebujesz korzystać ze starego typu USB 2/3 lub chcesz podpiąć zewnętrzny monitor lub rzutnik. Tutaj musisz zaopatrzyć się w odpowiednie przejściówki pod USB-C. Niestety laptop posiada jedynie 2 porty USB-C a jeden z nich wykorzystywany jest do ładowania.

Dobrej jakości wszechstronne akcesoria mogą dołożyć kolejnych kilogramów do Twojej torby. A wraz z baterią wytrzymującą maksymalnie 1,5h musimy zawsze mieć z sobą ładowarkę i znaleźć miejsce gdzie możemy się podładować.

HP EliteBook Folio G1
 • 9/10
  Jakośc wykonania - 9/10
 • 7/10
  Kultura pracy - 7/10
 • 7.5/10
  Ekran - 7.5/10
 • 3/10
  Bateria - 3/10
 • 7/10
  Wydajność - 7/10
 • 10/10
  Waga - 10/10
 • 7.5/10
  Jakość/Cena - 7.5/10
7.3/10

Nasza Opinia

Bardzo solidnie wykonany ultra-book bez wbudowanych wentylatorów. Czyli lekkość i poręczność bez zbędnego hałasu.

Szukasz księgowości dla spółki?

Prowadzisz spółkę? A może chcesz założyć spółkę? Pomyśl już dziś o kompleksowej księgowości dla spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *