Zostań prezesem swojego życia

Nie marnuj życia, żyj tak by każdy dzień, był kolejną przygodą zapisaną na kartach historii twojego bytu. To nie reklama cudownego przepisu jak żyć, to zachęta do łamania utartych szlaków i podążania tam, gdzie doszli nieliczni.

Pracuj dla siebie

Tylko ta praca, która jest twoim hobby, da szczęście i sukces. Jeśli męczysz się w swojej pracy, może pora pomyśleć nad zmianą? Tak wiem, łatwo się to mówi i pisze, ale jeśli nie zrobisz czegoś ku lepszemu, nie uda się Tobie osiągnąć niezależności finansowej.

Warto usiąść przed kartką papieru i spisać, to co robimy najlepiej i co sprawia nam frajdę. Potem stworzyć plan wymarzonego miejsca pracy. Może to być biuro, ale również może to być praca w podróży. Nie ma tu granic… Na samym końcu, trzeba zrobić pierwszy krok do realizacji.

Przestań narzekać

Łatwo się pisze, dużo gorzej zrealizować. To naprawdę pomaga w odnalezieniu szczęścia. Zacznij małymi kroczkami. Gdy chcesz zacząć narzekać, zatrzymaj się na moment. Pomyśl o czymś miłym i zamiast narzekania, wypowiedz słowa “Nie ma problemu, wszystko jest dobrze”.

Koniec z narzekaniem na cokolwiek. Gdy tylko przyjdą złe myśli, złe chwile zatrzymaj się i postaraj odnaleźć spokój. Trzeba przestać narzekać! Po dwóch miesiącach, od kiedy rzuciłem narzekanie, na rzecz spokoju ducha wciąż nie mogę ich wygonić. Ale jest już dużo lepiej! Naprawdę, przestajemy zwracać uwagę na małe problemy, a i te duże, stają się łatwiejsze do ogarnięcia.

Szukaj szczęścia, realizuj marzenia

Czas realizować swoje marzenia. Od tych malutkich i maluteńkich, po te największe i wymagające od nas dużych nakładów pracy.  Nie zabijaj ich słowami “nie da się”… co Ciebie ogranicza? Tylko własna wyobraźnia. Zacznij żyć marzeniami, realizuj je… pamiętaj, że dążąc do ich realizacji ryzykujesz tylko własne szczęście.

Żyj nie żuj

Każdy dzień jest szary? Może dlatego, że mamy wrodzoną skłonność do robienia tego, co znamy. Tak naprawdę, żujemy nasze życie jak gumę. Każdy kęs jest taki sam, nic się nie zmienia, a wszystko traci sens.

Czas działać, czas żyć! Lubisz podróżować? To śmiało, wymyśl podróż życia i wybierz się w nią. A może kochasz pisać? To dobry czas, by wydać książkę czy otworzyć swojego bloga. Nie istotne co lubisz robić, rób to każdego dnia tak by wieczorem, powiedzieć, że był to naprawdę udany dzień, którego nie żałujemy i który nie był stracony.

Bohater własnego życia

Czas działać! Skończ z siedzeniem, zacznij działać dla lepszego życia. Potrzebujesz przeistoczyć się w bohatera, dobrego dla innych, ale przede wszystkim dobrego dla siebie. Koniec z wymówkami DZIAŁAJ!

Szukasz księgowości dla spółki?

Prowadzisz spółkę? A może chcesz założyć spółkę? Pomyśl już dziś o kompleksowej księgowości dla spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *